Kategorie
Menu
Silnik elektryczny trójfazowy Celma Indukta 2SIE132M-4 IE2 7.5 kW B3 +

Silnik elektryczny trójfazowy Celma Indukta 2SIE132M-4 IE2 7.5 kW B3

2SIE132M_4_B3

Nowy produkt

-

Silnik elektryczny trójfazowy 4-biegunowy w żeliwnej obudowie. Mocowanie łapowe B3.

Więcej szczegółów

Dostępność:

1 892,12 zł
1 538,31 zł netto

INFORMACJE O PRODUKCIE

Producent silników elektrycznych Celma Indukta S.A. od prawie 100 lat działalności produkuje silniki elektryczne, a głównym polem działania na dzień dzisiejszy są silniki indukcyjne klatkowe w zakresie mocy od 0.75 do 250 kW. Firma dbając o jakość swoich wyrobów wprowadziła i utrzymuje system zarządzania jakością ISO 9001 oraz system zarządzania środowiskowego zgodnego z wymaganiami ścisłych norm ISO 14001. Wyroby Celmy Indukty S.A. znajdują wszechstronne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu: obrabiarki, urządzenia do drewna, urządzenia klimatyzacyjne, wentylatory, pompy, urządzenia automatyki. Silnik elektryczny 2SIE w żeliwnej obudowie o klasie szczelności IP55 to silnik ogólnego przeznaczenia do pracy w warunkach klimatu umiarkowanego. Dostępne są wielkości mechaniczne 90 – 315, moce 0,75 – 250 kW. Sposób montażu: łapy B3, kołnierz B5, łapy i kołnierz B35 - na zapytanie.

Silnik elektryczny trójfazowy Celma Indukta 2SIE132M-4 IE2 7.5 kW B3 – najważniejsze informacje

Trójfazowe silniki elektroniczne Celma Indukta 2SIE132M-4 IE2 7.5 kW B3 to wysokosprawne urządzenia, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle i produkcji. Celma Indukta jest marką, która powstała w wyniku fuzji dwóch niezwykle doświadczonych polskich producentów silników – Celmy i Indukty.

Połączenie kilkudziesięcioletniego doświadczenia obu przedsiębiorstw zaowocowało ofertą, w której znaleźć można m. in. niezwykle wydajne i trwałe żeliwne silniki elektryczne klatkowe o zróżnicowanych parametrach i mocach.

Silnik elektryczny trójfazowy 7,5 kW 2SIE132M-4 IE2 7.5 kW B3 – dane techniczne

Klatkowy silnik trójfazowy 7,5 kW 2SIE132M-4 IE2 7.5 kW B3 Celma Indukta to indukcyjny silnik ogólnego przeznaczenia, który jest szeroko stosowany jako napęd elektryczny w różnego rodzaju urządzeniach przemysłowych. W modelu tym zastosowano sposób montażu na łapach. Moment obrotowy urządzenia to 1460 obr/min. Natomiast jego obudowa, której stopień ochrony wynosi IP55, wykonana jest z żeliwa. Napięcie znamionowe silnika wynosi 400/690V. Jest to silnik elektryczny 7,5 kW dedykowany do pracy ciągłej (S1).

Silnik elektryczny 7,5 kw – zastosowanie

Przeznaczenie ogólne w zastosowaniu silnika oznacza, że może być on używany do napędu różnego rodzaju urządzeń i maszyn, takich jak np. wentylatory, pompy, dźwigi, taśmy produkcyjne czy kompresory. Główną zaletą tego typu silników jest ich stosunkowo prosta i modułowa budowa, która pozwala na łatwe dostosowanie danego silnika do konkretnej aplikacji. Taka konstrukcja ogranicza także możliwość wystąpienia awarii i umożliwia prostą konserwację.

Silnik elektryczny trójfazowy 7,5 kw Celma Indukta to silnik czterobiegunowy, który daje szerszy zakres regulacji prędkości pracy silnika i osiąganie niższego momentu obrotowego, a tym samym płynniejszego startu maszyny oraz bardziej ekonomiczne zużycie prądu. Silniki tego typu mają jednak większe gabaryty, które wynikają z bardziej skomplikowanej budowy niż ma to miejsce w przypadku silnika dwubiegunowego.

Silnik 7,5 kw trójfazowy – jak podłączyć?

Trójfazowe silniki elektryczne 7,5kW przy odpowiednio skonstruowanych aplikacjach działają zarówno połączone w trójkąt, jak i w gwiazdę. Zabezpieczenie silnika trójfazowego 7,5 kW przy instalacji przełącznika trójkąt/gwiazda wymaga zastosowania odpowiedniego przekaźnika. Silnik ten współpracuje również z przemiennikiem częstotliwości.

Pełen pakiet informacji o tym, jak podłączyć silnik elektryczny trójfazowy Celma Indukta 2SIE132M-4 IE2 7.5 kW B3, znajdziemy na tabliczce znamionowej. Zamieszczone są tam wszystkie dane techniczne urządzenia i wymagania instalacyjne, które pozwalają określić możliwości i warunki pracy silnika oraz środowiska, w którym może on funkcjonować – w tym napięcie zasilające, moc znamionową i sposób podłączenia.

Gwarancja24 miesiące
Moc7.5 kW
Prędkość obrotowa1460
Klasa sprawnościIE2
Napięcie znamionowe400 / 690 V
Stopień ochronyIP55
MocowanieB3 [łapy]
Materiał obudowyżeliwo
Zastosowanieogólnego przeznaczenia30 produktów w kategorii: