Produkty
Menu

Części do silników elektrycznych

Części do silników elektrycznych Jest 1962 produktów.

Podkategorie

 • Koła pasowe

  Koła pasowe w sklepie internetowym Elmetsa.pl


  Głównym zadaniem silników elektrycznych jest napędzanie urządzeń i maszyn, w których są zamontowane. Wykorzystywane są do tego celu różne rodzaje mechanizmów, w tym cieszące się dużą popularnością przekładnie pasowe. Budowa takich przekładni jest stosunkowo prosta, w ich skład przeważnie wchodzą bowiem dwa koła pasowe, znajdujące się na silniku i odbiorniku, oraz jeden lub kilka pasków klinowych. Zastosowanie takiego mechanizmu zapewnia cichą, wydajną pracę, odpowiednio dobrane koła pasowe klinowe oraz paski dają możliwość przenoszenia dużych obciążeń, a jednocześnie zabezpieczają przed krótkotrwałymi przeciążeniami. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest wysoka elastyczność - silnik i napędzane urządzenie mogą się znajdować w sporej odległości od siebie, nie trzeba też dbać o idealne ustawienie osi wałów. Ewentualne naprawy są proste i szybkie, nie wymagają kosztownego wydłużania czasu przestoju napędzanego urządzenia. Wystarczy na każde koło pasowe nałożyć nowe paski, ewentualnie skorygować naciąg, i maszyna może z powrotem zacząć pracować.

   

  Koła pasowe - akcesoria do silników elektrycznych

  Oferta naszego sklepu to nie tylko nowoczesne, niezawodne silniki elektryczne, ale też liczne akcesoria do nich, w tym wysokiej jakości koła pasowe. Elementy te wykorzystuje się do napędu różnych odbiorników, dzięki odpowiednio dobranej średnicy kół można w ten sposób regulować prędkość napędzanego urządzenia. Wszystkie oferowane przez nas koła pasowe do silników elektrycznych są precyzyjnie i dokładnie wykonane, z wysokiej jakości materiałów i przy użyciu nowoczesnych technologii. Dzięki temu gwarantują długą, niezawodną pracę nawet przy wyższych obciążeniach i prędkościach obrotowych. W ciągłej sprzedaży mamy wiele rodzajów kół pasowych, o różnych średnicach zewnętrznych i wewnętrznych, różnej ilości pasków i różnej ich szerokości. Tak szeroki asortyment pozwala dokładnie dobrać odpowiednie koło pasowe do silnika elektrycznego i odbiornika, a w razie potrzeby nasi specjaliści służą pełną pomocą i wsparciem. Gwarantujemy też atrakcyjne ceny, a dla naszych stałych klientów liczne promocje.

 • Przewietrzniki

  Kategoria Przewietrzniki. Kategoria ta obejmuje przewietrzniki do silników w zakresie średnicy zewnętrznej od 130 do 305 mm oraz średnicy wewnętrznej od 14 do 48 mm. Przewietrzniki wykonane są z tworzywa sztucznego lub aluminium. Najpopularniejsze przewietrzniki w kategorii to: przewietrznik Sg 132-4, przewietrznik ZE44, przewietrznik do silnika Sf112, przewietrznik aluminiowy SF 160.

 • Osłony przewietrzników

  Kategoria Osłony przewietrzników. Kategoria ta obejmuje oslony przewietrzników do silników elektrycznych w zakresie średnicy zewnętrznej od 120 do 510 mm oraz wysokości od 65 do 220 mm. Osłony przewietrzników wykonane są ze stali. Najpopularniejsze osłony przewietrzników w kategorii to: osłona przewietrznika do 3Sg 100T, osłona przewietrznika silnika 3Sg 112, osłona przewietrznika ZPE 63.

 • Tabliczki zaciskowe

  Kategoria Tabliczki zaciskowe. Kategoria ta obejmuje tabliczki zaciskowe do silników elektrycznych w zakresie wielkości śrub M4 - M12 oraz 3,4 i 6 zaciskowe. Tabliczki zaciskowe wykonane są z tworzywa sztucznego i metalu. Najpopularniejsze tabliczki zaciskowe w kategorii to: tabliczka zaciskowa M12 x 6, tabliczka zaciskowa do silnika 6 x M6, kostka przyłączeniowa do silników 3 x M5.

 • Skrzynki zaciskowe

  Kategoria Skrzynki zaciskowe. Kategoria ta obejmuje skrzynki zaciskowe do silników elektrycznych w zakresie wysokości od 45 do 80 mm oraz rozmiarze od 80 x 80 do 140 x 140 mm. Skrzynki zaciskowe wykonane są z aluminium. Najpopularniejsze skrzynki zaciskowe w kategorii to: skrzynka zaciskowa do 3Sg 100 , skrzynka zaciskowa do silnika elektrycznego 3Sg 160 – 180, skrzynka zaciskowe do Sg 112 -132.

 • Łapy

  Kategoria Łapy. Kategoria ta obejmuje łapy montażowe do silników elektrycznych w zakresie rozstawu mocowania śrub od 42 do 254 mm. Łapy wykonane są z aluminium, żeliwa lub stali. Najpopularniejsze łapy w kategorii to: skrzynka zaciskowa do 3Sg 100 , łapy silnika elektrycznego 3Sg 100, łapy do mocowania silnika Sf 160, łapy do mocowania silnika Sg 90

 • Tarcze łożyskowe

  Kategoria Tarcze łożyskowe. Kategoria ta obejmuje tarcze łożyskowe do silników elektrycznych od strony napędu i od przewietrznika. Łapy wykonane są z aluminium lub żeliwa. Mocowanie: 3 lub 4 śruby. Najpopularniejsze tarcze łożyskowe w kategorii to: tarcza łożyskowa do 3Sg 90 , tarcza łożyskowa do Sf 100, tarcza łożyskowa do Sg 132.

 • Tarcze kołnierzowe

  Kategoria Tarcze kołnierzowe. Kategoria ta obejmuje tarcze kołnierzowe do silników elektrycznych. Łapy wykonane są z żeliwa. Najpopularniejsze tarcze kołnierzowe w kategorii to: tarcza kołnierzowa do 3SKg 100, tarcza kołnierzowa do SKf 112, tarcza kołnierzowa do SKg 80.

 • Kondensatory

  Kategoria Kondensatory. Kategoria ta obejmuje kondensatory do silników elektrycznych w zakresie pojemności od 1 do 200 μF oraz napięcie pracy 320 i 450 V. Kondensatory wykonane są z tworzywa sztucznego i metalu. Najpopularniejsze kondensatory w kategorii to: kondensator do silnika elektrycznego 4 μF , kondensator silnika 16 μF, kondensator 200 μF z kablem .

 • Wałki do piły (wrzeciona)

  Wałki do krajzegi (piły)


  Klasyczne piły stołowe, zwane również krajzegami, to stosunkowo proste narzędzia o napędzie elektrycznym wykorzystywane szeroko zarówno przez firmy i osoby świadczące usługi budowlane lub remontowe, jak i przez zwykłe gospodarstwa domowe. Głównym zastosowaniem pił stołowych w zakładach rzemieślniczych jest cięcie takich materiałów, jak drewno, płyty wiórowe, płyty pilśniowe, płyty stolarskie, panele ścienne lub podłogowe, płytki ceramiczne itp. W gospodarstwach domowych krajzegi stosowane są przede wszystkim do cięcia drewna opałowego lub przy drobnych remontach oraz przeróbkach budowlanych.

  Budowa piły stołowej


  Prosta konstrukcja, solidne wykonanie, a także duża wszechstronność sprawiają, że piły stołowe są narzędziami niezwykle popularnymi. Są one zbudowane z ramy (najczęściej stalowej), blatu (zdejmowanego lub uchylanego na zawiasach), wałka do piły, napędzającego wałek paska klinowego oraz przymocowanej do wałka piły tarczowej. Bardzo ważnym elementem krajzegi jest również silnik elektryczny (najczęściej trójfazowy asynchroniczny) pracujący pod napięciem ok. 400 V.

  Rola wałka do krajzegi


  Wałek do piły stołowej jest jednym z kluczowych elementów całego mechanizmu. To właśnie do niego przymocowana jest piła tarczowa odpowiadająca za cięcie materiału. Wałek do krajzegi napędzany jest przez silnik elektryczny (najczęściej jest to silnik trójfazowy) o różnej mocy, zależnej od potrzeb użytkownika. Moc silnika na wałek przekazywana jest za pośrednictwem paska lub pasków klinowych, które rozpędzają wałek do prędkości ok. 2-4 tys. obrotów na minutę.

  Nasza oferta wałków do krajzegi


  Posiadamy bogaty wybór najwyższej jakości wałków napędowych (wrzecion) do pił stołowych, różniących się od siebie zarówno szerokością, średnicą, rodzajem napędzających je pasków klinowych oraz średnicą kół pasowych. Oferowane przez nas wałki do krajzegi wykonane są wyłącznie z najlepszej gatunkowo stali lub żeliwa. Spośród dostępnych w naszym sklepie wałków do piły stołowej, szczególną popularnością cieszą się wałki napędowe w rurze 30 mm, wałki do piły wrzeciono 30 mm z wydłużoną osią oraz wałki do cyrkularki 40 mm żeliwne.

 • Falowniki silnikowe

  Kategoria Falowniki silnikowe. Kategoria ta obejmuje falowniki silnikowe w zakresie mocy silnika od 0,18 kW do 630 kW. Liczba faz: 1 i 3. Prąd wyjściowy: od 1,4 A do 173 A. Najlepsze marki: Schneider. Najpopularniejsze falowniki silnikowe w kategorii to: falownik silnikowy Schneider Altivar 12 ATV12H037kW, falownik Schneider Altivar 212 ATV212HD18N4, falownik Schneider Altivar 212 ATV212WD22N4 oraz falownik silnikowy Schneider Altivar ATV340 ATV340u75n4e.

 • Wyłączniki silnikowe

  Kategoria Wyłączniki silnikowe. Kategoria ta obejmuje wyłączniki silnikowe w zakresie napięcia znamionowego od 400 V do 690 V. Prąd znamionowy: od 0,4 A do 100 A. Najlepsze marki: Schneider. Najpopularniejsze wyłączniki silnikowe w kategorii to: wyłącznik silnikowy Schneider NG125LMA, wyłącznik silnikowy Schneider P25A 21106, wyłącznik silnikowy Legrand 417311 oraz wyłącznik silnikowy Legrand 606810.

 • Softstarty silnikowe
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 1962 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 1962 elementów
Części do silników elektrycznych

Części do silników elektrycznych w sklepie internetowym Elmetsa.pl

Silniki elektryczne to urządzenia składające się z wielu elementów, które spełniają najróżniejsze funkcje. W związku z długotrwałą pracą oraz dużymi obciążeniami, części do silników elektrycznych mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu. W naszym sklepie znajdą Państwo elementy wymienne...

Części do silników elektrycznych w sklepie internetowym Elmetsa.pl

Silniki elektryczne to urządzenia składające się z wielu elementów, które spełniają najróżniejsze funkcje. W związku z długotrwałą pracą oraz dużymi obciążeniami, części do silników elektrycznych mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu. W naszym sklepie znajdą Państwo elementy wymienne w atrakcyjnych cenach. Oferujemy m.in. koła pasowe, na których umieszcza się paski napędowe. Posiadamy bogaty asortyment obejmujący różne rodzaje tego elementu - w zakresie średnicy od 40 do 400 mm oraz średnicy wewnętrznej od 9 do 100 mm. Współpracują z paskami napędowymi o średnicy od 13 lub 17 mm.

Niezbędne elementy silników elektrycznych

W kategorii znajdą Państwo również przewietrzniki wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego o średnicy zewnętrznej mieszczącej się w przedziale od 130 do 305 mm oraz średnicy wewnętrznej od 14 do 48 mm. Oferujemy również wytrzymałe osłony przewietrzników. W naszym sklepie internetowym znajdują się tabliczki zaciskowe dla śrub o wielkości M4-M12 z 3, 4, lub 6 zaciskami, oraz skrzynki zaciskowe w rozmiarach od 80x80 do 140x140 mm o wysokościach od 45 do 80 mm. Oferta części zamiennych do silników elektrycznych obejmuje także łapy montażowe wykonane z aluminium, stali lub żeliwa.

Jakie inne części do silników elektrycznych są dostępne w naszej ofercie?

Wśród asortymentu znajdują się aluminiowe lub żeliwne tarcze łożyskowe mocowane na 3 lub 4 śruby, oraz tarcze kołnierzowe. Oferujemy również kondensatory do silników elektrycznych wykonane z tworzywa sztucznego i metalu w atrakcyjnych cenach. W Elmet znajdą Państwo wałki do piły o szerokości od 270 do 490 mm, średnicy od 20 do 40 mm, współpracujące z paskami klinowymi 13 lub 17 mm. W ofercie posiadamy także falowniki silnikowe inaczej zwanymi przemiennikami częstotliwości, pracujące w zakresie mocy silnika od 0,18 kW do 630 kW oraz wyłączniki silnikowe zabezpieczające układy przed zwarciem i przeciążeniem. Oferujemy również softstarty silnikowe, których funkcją jest złagodzenie rozruchu oraz zatrzymania silników. Cały asortyment dostępny za pośrednictwem naszego sklepu charakteryzuje się spełnianiem najwyższych standardów elektrycznych. Części pochodzą wyłącznie od znanych i renomowanych producentów.

Więcej