Kategorie
Menu

Wałki do piły (wrzeciona)

Filtr produktów

Włączone filtry:
  Producent v
  Średnica osi wału v
  Pasek klinowy v
  Średnica koła pasowego v  Wałki do piły (wrzeciona) Jest 5 produktów.

  Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
  Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
  Wałki do piły (wrzeciona)

  Wałki do krajzegi (piły)


  Klasyczne piły stołowe, zwane również krajzegami, to stosunkowo proste narzędzia o napędzie elektrycznym wykorzystywane szeroko zarówno przez firmy i osoby świadczące usługi budowlane lub remontowe, jak i przez zwykłe gospodarstwa domowe. Głównym zastosowaniem pił stołowych w zakładach rzemieślniczych jest cięcie takich ...

  Wałki do krajzegi (piły)


  Klasyczne piły stołowe, zwane również krajzegami, to stosunkowo proste narzędzia o napędzie elektrycznym wykorzystywane szeroko zarówno przez firmy i osoby świadczące usługi budowlane lub remontowe, jak i przez zwykłe gospodarstwa domowe. Głównym zastosowaniem pił stołowych w zakładach rzemieślniczych jest cięcie takich materiałów, jak drewno, płyty wiórowe, płyty pilśniowe, płyty stolarskie, panele ścienne lub podłogowe, płytki ceramiczne itp. W gospodarstwach domowych krajzegi stosowane są przede wszystkim do cięcia drewna opałowego lub przy drobnych remontach oraz przeróbkach budowlanych.

  Budowa piły stołowej


  Prosta konstrukcja, solidne wykonanie, a także duża wszechstronność sprawiają, że piły stołowe są narzędziami niezwykle popularnymi. Są one zbudowane z ramy (najczęściej stalowej), blatu (zdejmowanego lub uchylanego na zawiasach), wałka do piły, napędzającego wałek paska klinowego oraz przymocowanej do wałka piły tarczowej. Bardzo ważnym elementem krajzegi jest również silnik elektryczny (najczęściej trójfazowy asynchroniczny) pracujący pod napięciem ok. 400 V.

  Rola wałka do krajzegi


  Wałek do piły stołowej jest jednym z kluczowych elementów całego mechanizmu. To właśnie do niego przymocowana jest piła tarczowa odpowiadająca za cięcie materiału. Wałek do krajzegi napędzany jest przez silnik elektryczny (najczęściej jest to silnik trójfazowy) o różnej mocy, zależnej od potrzeb użytkownika. Moc silnika na wałek przekazywana jest za pośrednictwem paska lub pasków klinowych, które rozpędzają wałek do prędkości ok. 2-4 tys. obrotów na minutę.

  Nasza oferta wałków do krajzegi


  Posiadamy bogaty wybór najwyższej jakości wałków napędowych (wrzecion) do pił stołowych, różniących się od siebie zarówno szerokością, średnicą, rodzajem napędzających je pasków klinowych oraz średnicą kół pasowych. Oferowane przez nas wałki do krajzegi wykonane są wyłącznie z najlepszej gatunkowo stali lub żeliwa. Spośród dostępnych w naszym sklepie wałków do piły stołowej, szczególną popularnością cieszą się wałki napędowe w rurze 30 mm, wałki do piły wrzeciono 30 mm z wydłużoną osią oraz wałki do cyrkularki 40 mm żeliwne.

  Więcej