Kategorie
Menu

Czujniki bezpieczeństwa

Filtr produktów

Włączone filtry:  Czujniki bezpieczeństwa Jest 38 produktów.

  Podkategorie

  • Czujniki dymu

   Dlaczego czujnik dymu powinien znaleźć się w Twoim domu?

    

   Dym w dowolnym pomieszczeniu jest sygnałem alarmowym ostrzegającym przed tym, że gdzieś w jego obszarze powstało zarzewie ognia. O tym, jak wielkie niebezpieczeństwo oznacza niekontrolowany ogień, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak pojawienie się dymu nie zawsze zostanie zauważone, nawet gdy w budynku znajdują się ludzie. Pożar w jego odległej części lub wybuchający w nocy szczególnie łatwo może umknąć uwadze, aż do momentu, gdy opanuje większy obszar. W takiej sytuacji jednym, co chroni nas przed katastrofą, są sprawne czujniku dymu dobrej jakości. I właśnie takie urządzenia znajdziesz w naszej ofercie!

    

   Czujnik dymu – jaki wybrać?

    

   Na rynku znajduje się bardzo duża ilość czujników dymu, jednak zdecydowanie nie wszystkie warte są polecenia. Stawiając na niewłaściwy rodzaj czujnika, ponosisz niepotrzebne ryzyko, że urządzenie zawiedzie w kluczowym momencie. Dlatego zawsze musisz pamiętać o tym, aby wybrany przez Ciebie czujnik:

    

   • był produktem markowym, najlepiej marki Kidde, Orno (również Ei Electronics),
   • produkowany był z wykorzystaniem najnowszych technologii,
   • pochodził od sprawdzonego i renomowanego producenta.

   Z całą pewnością przy wyborze detektora dymu nie powinieneś kierować się wyłącznie jego ceną – w ten sposób możesz łatwo trafić na jedynie tanią podróbkę oryginalnego czujnika.

  • Czujniki gazów

   Kategoria Czujniki gazów. Kategoria ta obejmuje czujniki gazów zasilane sieciowo. Stosuje się do monitorowania pomieszczeń. Najlepsze marki: Orno. Najpopularniejsze czujniki gazu to: czujnik gazu DC-608, czujnik gazu Orno DC-621.

  • Czujniki tlenku węgla...

   Dlaczego czujnik tlenku węgla powinien znaleźć się w każdym domu?

    

   Tlenek węgla to jedno z najpoważniejszych zagrożeń, z jakimi możesz spotkać się w swoim własnym domu. Związek ten jest niezwykle niebezpieczny dla życia i zdrowia, a przy tym bardzo podstępny. Nie posiada żadnego wyczuwalnego dla ludzi zapachu, nie ma też żadnej barwy czy smaku. W odróżnieniu od zwykłego dymu jest więc dla nas praktycznie niewykrywalny, przez co poddajemy się jego działaniu w całkowitej nieświadomości. Jedynym sposobem skutecznej ochrony przed czadem są specjalne czujniki, które po wykryciu jego obecności alarmują o tym fakcie wszystkich domowników. Musza to być jednak czujniki odpowiedniej jakości, gwarantujące skuteczność i bezpieczeństwo użycia. Właśnie takie czujnik znajdziesz w naszej ofercie.

    

   Jaki wybrać dobry czujnik czadu?

    

   Przy wyborze czujnika tlenku węgla warto kierować się trzema podstawowymi czynnikami:
   1. Marką
   2. Zastosowaną technologią
   3. Renomą dostawcy

    

   Marka czujnika daje Ci pewność, iż jest to urządzenie o odpowiedniej jakości i trwałości. Rozwiązania technologiczne wykorzystane przy konstrukcji czujnika tlenku węgla pozwalają z kolei dobrać je do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli zaś chodzi o renomę dostawy, to jest ona gwarancją tego, że masz do czynienia z oryginalnym, w pełni sprawnym urządzeniem, nie zaś z tanią i bardzo niebezpieczną podróbką.

    

   Gdzie zamontować czujnik czadu?

    

   Miejsce montażu czujnika tlenku węgla wcale nie jest oczywiste. Wbrew temu, co można by sądzić, urządzeń tych nie należy umieszczać w bezpośrednim sąsiedztwie pieców, kominków czy innych źródeł ognia. Gdzie więc powinno się montować czujniki czadu?

    

   Miejsce ich montażu należy dobrać przede wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy czujnik jest nieco inny i to właśnie producent najlepiej wie, gdzie powinien zostać umieszczony. Do ogólnych zasad doboru miejsca montażu czujnika czadu – oprócz już wymienionych – należą również wskazówki mówiące o nieumieszczaniu ich przy samej podłodze czy przy suficie, o wyborze miejsca wolnego od przeciągów, ale równocześnie z dobrą cyrkulacją powietrza. Tylko w takich warunkach czujniki tlenku węgla mogą działać zgodnie z ich przeznaczeniem.

  • Czujniki zalania

   Kategoria Czujniki zalania. Kategoria ta obejmuje czujniki zalania zasilane bateryjnie. Stosuje się do monitorowania pomieszczeń przed zalaniem. Najlepsze marki: Orne. Najpopularniejsze czujniki zalania to: czujnik zalania Orno DC-613, czujnik zalania z zaworem Orno DC-623.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 30 z 38 elementów
  Pokazuje 1 - 30 z 38 elementów
  Czujniki bezpieczeństwa

  Kategoria Czujniki bezpieczeństwa. Kategoria ta obejmuje czujniki tlenku węgla, gazów, dymu, zalania zasilane sieciowo i bateryjnie. Stosuje się do monitorowania pomieszczeń. Najlepsze marki: Kidde i Ei. Najpopularniejsze czujniki to: czujnik dymu Ei Home Ei3500S, czujnik czadu Kidde 10LLCO, czujnik czadu Kidde 5CO, czujnik gazów MTG-3000H oraz ...

  Kategoria Czujniki bezpieczeństwa. Kategoria ta obejmuje czujniki tlenku węgla, gazów, dymu, zalania zasilane sieciowo i bateryjnie. Stosuje się do monitorowania pomieszczeń. Najlepsze marki: Kidde i Ei. Najpopularniejsze czujniki to: czujnik dymu Ei Home Ei3500S, czujnik czadu Kidde 10LLCO, czujnik czadu Kidde 5CO, czujnik gazów MTG-3000H oraz czujnik czadu Orno DC-619.

  Więcej