Kategorie
Menu

Czujniki tlenku węgla (czadu)

Filtr produktów

Włączone filtry:  Czujniki tlenku węgla (czadu) Jest 19 produktów.

  Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
  Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
  Czujniki tlenku węgla (czadu)

  Dlaczego czujnik tlenku węgla powinien znaleźć się w każdym domu?

   

  Tlenek węgla to jedno z najpoważniejszych zagrożeń, z jakimi możesz spotkać się w swoim własnym domu. Związek ten jest niezwykle niebezpieczny dla życia i zdrowia, a przy tym bardzo podstępny. Nie posiada żadnego wyczuwalnego dla ludzi zapachu, nie ma też żadnej barwy czy smaku....

  Dlaczego czujnik tlenku węgla powinien znaleźć się w każdym domu?

   

  Tlenek węgla to jedno z najpoważniejszych zagrożeń, z jakimi możesz spotkać się w swoim własnym domu. Związek ten jest niezwykle niebezpieczny dla życia i zdrowia, a przy tym bardzo podstępny. Nie posiada żadnego wyczuwalnego dla ludzi zapachu, nie ma też żadnej barwy czy smaku. W odróżnieniu od zwykłego dymu jest więc dla nas praktycznie niewykrywalny, przez co poddajemy się jego działaniu w całkowitej nieświadomości. Jedynym sposobem skutecznej ochrony przed czadem są specjalne czujniki, które po wykryciu jego obecności alarmują o tym fakcie wszystkich domowników. Musza to być jednak czujniki odpowiedniej jakości, gwarantujące skuteczność i bezpieczeństwo użycia. Właśnie takie czujnik znajdziesz w naszej ofercie.

   

  Jaki wybrać dobry czujnik czadu?

   

  Przy wyborze czujnika tlenku węgla warto kierować się trzema podstawowymi czynnikami:
  1. Marką
  2. Zastosowaną technologią
  3. Renomą dostawcy

   

  Marka czujnika daje Ci pewność, iż jest to urządzenie o odpowiedniej jakości i trwałości. Rozwiązania technologiczne wykorzystane przy konstrukcji czujnika tlenku węgla pozwalają z kolei dobrać je do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli zaś chodzi o renomę dostawy, to jest ona gwarancją tego, że masz do czynienia z oryginalnym, w pełni sprawnym urządzeniem, nie zaś z tanią i bardzo niebezpieczną podróbką.

   

  Gdzie zamontować czujnik czadu?

   

  Miejsce montażu czujnika tlenku węgla wcale nie jest oczywiste. Wbrew temu, co można by sądzić, urządzeń tych nie należy umieszczać w bezpośrednim sąsiedztwie pieców, kominków czy innych źródeł ognia. Gdzie więc powinno się montować czujniki czadu?

   

  Miejsce ich montażu należy dobrać przede wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy czujnik jest nieco inny i to właśnie producent najlepiej wie, gdzie powinien zostać umieszczony. Do ogólnych zasad doboru miejsca montażu czujnika czadu – oprócz już wymienionych – należą również wskazówki mówiące o nieumieszczaniu ich przy samej podłodze czy przy suficie, o wyborze miejsca wolnego od przeciągów, ale równocześnie z dobrą cyrkulacją powietrza. Tylko w takich warunkach czujniki tlenku węgla mogą działać zgodnie z ich przeznaczeniem.

  Więcej