Kategorie
Menu

Osłony przewietrzników

Filtr produktów

Włączone filtry:
  Gwarancja v  Osłony przewietrzników Jest 42 produktów.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 30 z 42 elementów
  Pokazuje 1 - 30 z 42 elementów
  Osłony przewietrzników

  Kategoria Osłony przewietrzników. Kategoria ta obejmuje oslony przewietrzników do silników elektrycznych w zakresie średnicy zewnętrznej od 120 do 510 mm oraz wysokości od 65 do 220 mm. Osłony przewietrzników wykonane są ze stali. Najpopularniejsze osłony przewietrzników w kategorii to: osłona przewietrznika do 3Sg 100T, osłona przewietrznika si...

  Kategoria Osłony przewietrzników. Kategoria ta obejmuje oslony przewietrzników do silników elektrycznych w zakresie średnicy zewnętrznej od 120 do 510 mm oraz wysokości od 65 do 220 mm. Osłony przewietrzników wykonane są ze stali. Najpopularniejsze osłony przewietrzników w kategorii to: osłona przewietrznika do 3Sg 100T, osłona przewietrznika silnika 3Sg 112, osłona przewietrznika ZPE 63.

  Silniki elektryczne bez wątpienia ułatwiają nam życie. Ich montaż ogranicza się do wpięcia do sieci elektrycznej, a ich niewątpliwą zaletą na tle silników na paliwo stałe i ciekłe jest brak jakichkolwiek zanieczyszczeń, może z wyjątkiem generowanego hałasu. By silnik jednak mógł sprawnie i wydajnie działać, potrzebny jest mu odpowiednio dobrany system chłodzenia, którym w przypadku silników elektrycznych są przewietrzniki. Przewietrzniki są niestety narażone na uszkodzenia za sprawą czynników zewnętrznych i wymagają osłony – do czego z kolei służą osłony wentylatora silnika elektrycznego.

  Osłona przewietrznika silnika elektrycznego

  Osłona przewietrznika silnika elektrycznego ma za zadanie chronić przewietrznik przed niszczycielskim wpływem czynników zewnętrznych – wszelkie przedmioty, które z łatwością uszkodziłyby łopatki przewietrznika są więc zatrzymywane przez osłonę. Osłony przewietrznika występują na rynku w różnych rozmiarach i średnicach, co umożliwia dopasowanie ich do różnorakich przewietrzników wykorzystywanych do chłodzenia silników. Rozmiar osłony wentylatora silnika elektrycznego to jednak nie jedyne kryterium, na które należy patrzeć w trakcie jego wyboru. Ogromne znaczenie ma także materiał, z jakiego tego typu osłona została wykonana.

  Osłona wentylatora silnika elektrycznego

  Najpopularniejszymi materiałami służącymi do konstruowania tych prostych, a zarazem szalenie ważnych elementów silników elektrycznych są plastik i stal – pierwszy typ cechujący się znacznie niższą ceną i wagą, drugi droższy i cięższy, lecz jednak znacznie wytrzymalszy na wszelakie uszkodzenia mechaniczne, przed którymi ma chronić. Niesłychanie ważnym aspektem podczas montażu osłony wentylatora silnika elektrycznego jest jego odpowiednie dopasowanie – ma to zapobiegać powstawaniu drgań podczas pracy, które mogą być źródłem irytującego brzęczenia, a zarazem zwiększyć ma żywotność samej osłony. Odpowiedni dobór osłony silnika, tak pod względem estetycznym, jak i z uwagi na różnorakie materiały służące do jego produkcji, ma więc kluczowe znaczenie dla finalnego efektu.

  Więcej