Kategorie
Menu

Koła pasowe

Filtr produktów

Włączone filtry:  Koła pasowe Jest 1276 produktów.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 30 z 1276 elementów
  Pokazuje 1 - 30 z 1276 elementów
  Koła pasowe

  Koła pasowe w sklepie internetowym Elmetsa.pl


  Głównym zadaniem silników elektrycznych jest napędzanie urządzeń i maszyn, w których są zamontowane. Wykorzystywane są do tego celu różne rodzaje mechanizmów, w tym cieszące się dużą popularnością przekładnie pasowe. Budowa takich przekładni jest stosunkowo prosta, w ich skład przeważnie wchodzą bowi...

  Koła pasowe w sklepie internetowym Elmetsa.pl


  Głównym zadaniem silników elektrycznych jest napędzanie urządzeń i maszyn, w których są zamontowane. Wykorzystywane są do tego celu różne rodzaje mechanizmów, w tym cieszące się dużą popularnością przekładnie pasowe. Budowa takich przekładni jest stosunkowo prosta, w ich skład przeważnie wchodzą bowiem dwa koła pasowe, znajdujące się na silniku i odbiorniku, oraz jeden lub kilka pasków klinowych. Zastosowanie takiego mechanizmu zapewnia cichą, wydajną pracę, odpowiednio dobrane koła pasowe klinowe oraz paski dają możliwość przenoszenia dużych obciążeń, a jednocześnie zabezpieczają przed krótkotrwałymi przeciążeniami. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest wysoka elastyczność - silnik i napędzane urządzenie mogą się znajdować w sporej odległości od siebie, nie trzeba też dbać o idealne ustawienie osi wałów. Ewentualne naprawy są proste i szybkie, nie wymagają kosztownego wydłużania czasu przestoju napędzanego urządzenia. Wystarczy na każde koło pasowe nałożyć nowe paski, ewentualnie skorygować naciąg, i maszyna może z powrotem zacząć pracować.

   

  Koła pasowe - akcesoria do silników elektrycznych

  Oferta naszego sklepu to nie tylko nowoczesne, niezawodne silniki elektryczne, ale też liczne akcesoria do nich, w tym wysokiej jakości koła pasowe. Elementy te wykorzystuje się do napędu różnych odbiorników, dzięki odpowiednio dobranej średnicy kół można w ten sposób regulować prędkość napędzanego urządzenia. Wszystkie oferowane przez nas koła pasowe do silników elektrycznych są precyzyjnie i dokładnie wykonane, z wysokiej jakości materiałów i przy użyciu nowoczesnych technologii. Dzięki temu gwarantują długą, niezawodną pracę nawet przy wyższych obciążeniach i prędkościach obrotowych. W ciągłej sprzedaży mamy wiele rodzajów kół pasowych, o różnych średnicach zewnętrznych i wewnętrznych, różnej ilości pasków i różnej ich szerokości. Tak szeroki asortyment pozwala dokładnie dobrać odpowiednie koło pasowe do silnika elektrycznego i odbiornika, a w razie potrzeby nasi specjaliści służą pełną pomocą i wsparciem. Gwarantujemy też atrakcyjne ceny, a dla naszych stałych klientów liczne promocje.

  Więcej