Kategorie
Menu

Silniki elektryczne

Filtr produktów

Włączone filtry:
  Moc v
  Stopień ochrony v
  Prędkość obrotowa v
  Klasa sprawności v
  Materiał obudowy v  Silniki elektryczne Jest 1522 produktów.

  Podkategorie

  • Silniki jednofazowe

   Silniki jednofazowe w sklepie internetowym Elmetsa.pl

   Silniki jednofazowe świetnie się sprawdzają w wielu zastosowaniach. Powszechnie się je stosuje w sprzęcie, który nie posiada zwiększonego zapotrzebowania na energię, a napędzane urządzenia nie są poddawane wysokim obciążeniom. Ponieważ do swojej pracy wymagają jedynie jednej fazy, to dają większą elastyczność w porównaniu z silnikami trójfazowymi. Silniki elektryczne jednofazowe charakteryzują się stabilną pracą w różnych warunkach, są przy ty, wydajne i efektywne. Dostępne są w niezliczonej ilości modeli i wielkości, co pozwala na dokładne dobranie parametrów do swoich potrzeb. Najmniejsze silniki tego typu mogą mieć moc ułamków kW, a największe nawet kilkaset kW, co daje szerokie możliwości ich wykorzystania. Producenci często wyposażają je w dodatkowe usprawnienia i systemy pomocnicze, poprawiające ich parametry. Dostępne są między innymi modele ze zwiększonym momentem rozruchowym, z możliwością regulacji prędkości obrotów i ich kierunku, czy w wersjach przeciwwybuchowych, dedykowanych do pracy w niebezpiecznych warunkach. Dla celów konstrukcyjnych ważny jest też sposób, w jaki silnik jednofazowy będzie mocowany, tu spotyka się między innymi wersje łapowe oraz kołnierzowe.

   Oferta silników elektryczne jadnofazowych

   Nasz sklep posiada szeroką ofertę silników jednofazowych, przeznaczonych do najróżniejszych zastosowań. Moce dostępnych u nas urządzeń zawierają się w zakresie od 0,04 kW do 2,2 kW, a prędkości obrotowe wynoszą od 1430 do prawie 3 tysięcy obrotów/minutę. Oferujemy wyłącznie urządzenia pochodzące od znanych i cenionych na rynku producentów, wśród których można między innymi wymienić Tamel, Elmet czy Besel. Dzięki temu dostarczamy naszym klientom wyłącznie silniki niezawodne, bezpieczne w użytkowaniu oraz spełniające wszystkie niezbędne normy. Zapewniamy też konkurencyjne ceny, a nasi stali klienci mogą liczyć na liczne promocje.

   Wybór silnika jednofazowego

   Czy komuś będzie potrzebny zwykły silnik elektryczny jednofazowy, czy będzie szukał silnika do bardziej specjalistycznych zastosowań - zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia i dopasowaniu go do indywidualnych potrzeb.

  • Silniki trójfazowe

   Wszędzie tam, gdzie urządzenia pracują przy dużym obciążeniu stałym lub chwilowym, a zapotrzebowanie na ich moc jest bardzo duża, niezbędny okazuje się silnik trójfazowy. Są to urządzenia, których zasada działania opiera się na polu magnetycznym krążącym w szczelinie powietrznej między stojanem a wirnikiem. Mówiąc prościej, elektryczny silnik trójfazowy to elektromagnetyczny przemiennik energii przekształcający energię elektryczną w energię mechaniczną i odwrotnie, zgodnie z prawami indukcji elektromagnetycznej.

   Oferujemy dwu-, cztero-, sześcio- i ośmiobiegunowe trójfazowe silniki elektryczne, a także wielobiegowe urządzenia trójfazowe o prostej, lecz wytrzymałej konstrukcji w bardzo atrakcyjnej cenie. Silnik trójfazowy to urządzenie ogólnego przeznaczenia wykorzystywany do napędu wielu maszyn z sektora przemysłowego i rolniczego, a także w obrębie zwykłego gospodarstwa domowego. Nasze silniki cechują się wysokim bezpieczeństwem działania, niskimi kosztami eksploatacji oraz brakiem konieczności specjalistycznej konserwacji.

   Jak podłączyć silnik trójfazowy?

   Każdy elektryczny silnik trójfazowy posiada określoną ilość uzwojeń i biegunów, a także dysponuje różnymi wielkościami napięć, dlatego też przed jego podłączeniem należy koniecznie zapoznać się z zaleceniami DTR dla konkretnego urządzenia. Zasilanie silnika trójfazowego jest o wiele trudniejsze niż ma to miejsce w przypadku urządzenia jednofazowego, a wszystko odbywa się w obrębie puszki przyłączeniowej, znajdującej się na samym silniku.

   Oferowane elektryczne silniki trójfazowe sprawdzą się doskonale w rozmaitych warunkach, w różnych maszynach i w najbardziej nawet zróżnicowanym środowisku pracy. Oprócz sprawdzonych silników trójfazowych, zapewniamy również bogate zaplecze części do tego typu urządzeń pochodzących od renomowanych i godnych zaufania producentów.

  • Elektrowibratory

   Elektrowibratory są inaczej znane także jako silniki elektryczne wibracyjne.
   Budowa takiego urządzenia to przede wszystkim wytrzymała i solidna obudowa, w środku znajdziemy napęd oraz ciężarki mimośrodowe, które są zamocowane na końcu wału.

   Możliwe zastosowanie dla elektrowibratorów: 

   • napęd urządzeń wibracyjnych służących do zagęszczania mieszanki betonowej,
   • opróżnianie silosów z materiałów sypkich,
   • napęd przenośników wibracyjnych,
   • zagęszczania mas formierskich, itp
  na stronę
  Pokazuje 1 - 30 z 1522 elementów
  Pokazuje 1 - 30 z 1522 elementów
  Silniki elektryczne

  Silniki elektryczne w sklepie internetowym Elmetsa.pl

  Silnik elektryczny jest urządzeniem opartym na sile elektrodynamicznej, której zadaniem jest przetransformowanie energii elektrycznej na energię mechaniczną. Lista zastosowań silników elektrycznych jest niezwykle długa, dokładnie jak ilość ich rodzajów. Są powszechnie wykorzystywane na liniac...

  Silniki elektryczne w sklepie internetowym Elmetsa.pl

  Silnik elektryczny jest urządzeniem opartym na sile elektrodynamicznej, której zadaniem jest przetransformowanie energii elektrycznej na energię mechaniczną. Lista zastosowań silników elektrycznych jest niezwykle długa, dokładnie jak ilość ich rodzajów. Są powszechnie wykorzystywane na liniach produkcyjnych, w transporcie czy górnictwie. W tym miejscu znajdą Państwo silniki elektryczne zasilane napięciem przemiennym podzielone na dwie główne kategorie - silniki jednofazowe oraz silniki trójfazowe. Pierwsze z nich pracują na napięciu 230V, dlatego mogą być podłączone do standardowego gniazda elektrycznego. Zakres mocy urządzeń z tej kategorii w naszym sklepie internetowym wynosi od 0,04 kW do 2,2 kW, z kolei prędkość obrotowa mieści się w przedziale od 1430-2880 obrotów na minutę. Wykorzystują mocowania kołnierzowe B5, łapowe B3 lub łapowo-kołnierzowe B35. Obudowa silników elektrycznych jednofazowych wykonana jest z aluminium - materiału cechującego się niezwykłą wytrzymałością oraz odpornością na korozję.

  Silniki elektryczne i ich rodzaje

  Wyróżniając silniki elektryczne i ich rodzaje należy uwzględnić również wspomniane wcześniej silniki trójfazowe, które charakteryzują się większą sprawnością energetyczną. Wymagają jednak dostępu do tzw. gniazda siłowego z trzema fazami. W Elmet znajdą Państwo silniki trójfazowe dysponujące mocą od 0,09 kW do 355 kW z obudową żeliwną lub aluminiową. Posiadają mocowania kołnierzowe B5, łapowe B3 i łapowo-kołnierzowe B35. Oferujemy silniki 2-, 4-, 6- oraz 8- biegunowe. Wszystkie urządzenia dostępne w poniższych podkategoriach pochodzą od zaufanych i renomowanych producentów Tamel, Elmet lub Celma. Warto również wspomnieć o oferowanych przez nas silnikach indukcyjnych (asynchronicznych) producenta Besel Indukta. Za ich zaletę można uznać wysoką wytrzymałość oraz elastyczność w kształtowaniu charakterystyk zewnętrznych silnika. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub pytania związane z oferowanym przez nas asortymentem, zapraszamy serdecznie do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną.

  Więcej