Produkty
Menu

Silniki elektryczne

Filtr produktów

Włączone filtry:
  Moc v
  Stopień ochrony v
  Prędkość obrotowa v
  Klasa sprawności v
  Materiał obudowy v

  Silniki elektryczne Jest 2104 produktów.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 30 z 2104 elementów
  Pokazuje 1 - 30 z 2104 elementów
  Silniki elektryczne

  Silniki elektryczne w sklepie internetowym Elmetsa.pl

  Silnik elektryczny jest urządzeniem opartym na sile elektrodynamicznej, której zadaniem jest przetransformowanie energii elektrycznej na energię mechaniczną. Lista zastosowań silników elektrycznych jest niezwykle długa, dokładnie jak ilość ich rodzajów. Są powszechnie wykorzystywane na liniac...

  Silniki elektryczne w sklepie internetowym Elmetsa.pl

  Silnik elektryczny jest urządzeniem opartym na sile elektrodynamicznej, której zadaniem jest przetransformowanie energii elektrycznej na energię mechaniczną. Lista zastosowań silników elektrycznych jest niezwykle długa, dokładnie jak ilość ich rodzajów. Są powszechnie wykorzystywane na liniach produkcyjnych, w transporcie czy górnictwie. W tym miejscu znajdą Państwo silniki elektryczne zasilane napięciem przemiennym podzielone na dwie główne kategorie - silniki jednofazowe oraz silniki trójfazowe. Pierwsze z nich pracują na napięciu 230V, dlatego mogą być podłączone do standardowego gniazda elektrycznego. Zakres mocy urządzeń z tej kategorii w naszym sklepie internetowym wynosi od 0,04 kW do 2,2 kW, z kolei prędkość obrotowa mieści się w przedziale od 1430-2880 obrotów na minutę. Wykorzystują mocowania kołnierzowe B5, łapowe B3 lub łapowo-kołnierzowe B35. Obudowa silników elektrycznych jednofazowych wykonana jest z aluminium - materiału cechującego się niezwykłą wytrzymałością oraz odpornością na korozję.

  Silniki elektryczne i ich rodzaje

  Wyróżniając silniki elektryczne i ich rodzaje należy uwzględnić również wspomniane wcześniej silniki trójfazowe, które charakteryzują się większą sprawnością energetyczną. Wymagają jednak dostępu do tzw. gniazda siłowego z trzema fazami. W Elmet znajdą Państwo silniki trójfazowe dysponujące mocą od 0,09 kW do 355 kW z obudową żeliwną lub aluminiową. Posiadają mocowania kołnierzowe B5, łapowe B3 i łapowo-kołnierzowe B35. Oferujemy silniki 2-, 4-, 6- oraz 8- biegunowe. Wszystkie urządzenia dostępne w poniższych podkategoriach pochodzą od zaufanych i renomowanych producentów Tamel, Elmet lub Celma. Warto również wspomnieć o oferowanych przez nas silnikach indukcyjnych (asynchronicznych) producenta Besel Indukta. Za ich zaletę można uznać wysoką wytrzymałość oraz elastyczność w kształtowaniu charakterystyk zewnętrznych silnika. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub pytania związane z oferowanym przez nas asortymentem, zapraszamy serdecznie do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną.

  Więcej