Produkty
Menu

Źródła światła

Filtr produktów

Włączone filtry:

  Źródła światła 

  Podkategorie

  • Żarówki tradycyjne
  • Halogeny

   Halogeny i żarówki halogenowe

   Halogeny i żarówki halogenowe są jednymi z najbardziej wydajnych źródeł światła, które dostępne są na rynku. W porównaniu do klasycznych żarówek wykazują się znacznie większą skutecznością świetlną, czyli przy wykorzystaniu tej samej mocy wytwarzają większą ilość światła. Jednocześnie ich trwałość jest znacznie większa – pracują od 2 do 5 razy dłużej. Ich cechą charakterystyczną jest emitowanie stałego strumienia świetlnego już od momentu ich zapalenia. Światło ma stałą barwę podczas pracy. Halogeny doceniane są również za ich mniejsze gabaryty.

   Jakie światło emituje żarówka halogenowa?

   Żarówki halogenowe emitują czyste, jasne światło. Dzięki temu uwydatniają rzeczywiste barwy, czyli wiernie oddają kolory przedmiotów, które są nimi oświetlone. Korzystając z halogenów tworzymy naturalną, przyjazną atmosferę oświetleniową, w której dobrze się przebywa. Zakres ich temperatur barwowych jest znacznie szerszy niż w przypadku klasycznego oświetlenia – zazwyczaj od 2800 K do 4000 K. Temperaturę barwową można dostosować do swoich potrzeb. Ponadto żarówki halogenowe dają możliwość regulacji jasności światła w całym zakresie, czyli przyciemniania do pożądanego poziomu. 

   Halogen niskonapięciowy

   W naszej ofercie znaleźć można halogeny niskonapięciowe. Te produkowane przez markę Philips to najbardziej efektywne lampy tego typu. Chętnie są wykorzystywane w ekspozycjach sklepowych. W domach prywatnych służą jako oświetlenie uzupełniające. Dzięki niższemu, a tym samym bezpieczniejszemu napięciu zasilania, mogą być używane jako halogeny sufitowe w przestrzeniach o podniesionej wilgotności.

   Żarówka halogenowa LED

   Proponowane żarówki halogenowe LED pracują na typowym sieciowym napięciu 230 V. Spośród kilku rodzajów wybrać można żarówki o różnej mocy – od 28 W do 70 W. Do swoich potrzeb można dostosować również kształt żarówki i rodzaj zastosowanego trzonka. Znajdziemy tu żarówki w kształcie kulki, świecy, kapsuły czy klasyczne bulby. Ich żywotność plasuje się na poziomie 2000 godzin.

  • Świetlówki kompaktowe
  • Świetlówki liniowe
  • Świetlówki kołowe
  • Tuby LED
  • Żarówki LED

   Źródła światła LED charakteryzują się wyjątkowo wysoką żywotnością i wydajnością w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Te o wysokiej mocy mogą świecić o kilkadziesiąt razy dłużej niż żarówki tradycyjne i kilka razy dłużej niż świetlówki kompaktowe lub liniowe. Na wydajność oświetlenia LED wpływa również fakt, że podczas pracy pozostają chłodne. Nie tracą zatem energii na produkcję i oddawanie ciepła jak zwykłe żarówki i świetlówki. Żarówki LED mają niewielkie rozmiary (od 3mm do 8 mm). To sprawia, że mogą być użyte w miejscach, których wymiary nie pozwalają na zastosowanie klasycznych rozwiązań oświetleniowych.

   Oświetlenie LED

   Żarówka LEDowa emituje strumień świetlny, który ma stały stan skupienia. Jej dużą zaletą jest precyzyjne, a nie rozproszone ukierunkowanie światła, co umożliwia jego bardziej wydajne rozprowadzenie. Jednocześnie źródło światła LED nie przepala się – jego jasność wraz z użytkowaniem spada poniżej poziomu wyjściowego. Używając oświetlenia LED wybrać można pożądaną barwę światła (tzw. temperaturę barwową), a także poziom oddawania barw.

   Żarówka LEDowa do różnych zadań

   W naszej ofercie znaleźć można wiele rodzajów żarówek LED, odpowiadających wyznaczonym zadaniom i potrzebom. Dostosujemy do nich takie parametry jak moc, temperatura barwowa, kąt świecenia, strumień świetlny, wskaźnik oddawania barw, żywotność. Oprócz zamienników tradycyjnych żarówek dostępne są także zamienniki niskonapięciowego i wysokonapięciowego halogenu czy wysokoprężnych lamp wyładowczych.

  • Źródła specjalistyczne
  • Źródła wyładowcze
  • Akcesoria do źródeł...