Kategorie
Menu

Przewietrzniki

Filtr produktów

Włączone filtry:
  Producent v
  Gwarancja v  Przewietrzniki Jest 52 produktów.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 30 z 52 elementów
  Pokazuje 1 - 30 z 52 elementów
  Przewietrzniki

  Kategoria Przewietrzniki. Kategoria ta obejmuje przewietrzniki do silników w zakresie średnicy zewnętrznej od 130 do 305 mm oraz średnicy wewnętrznej od 14 do 48 mm. Przewietrzniki wykonane są z tworzywa sztucznego lub aluminium. Najpopularniejsze przewietrzniki w kategorii to: przewietrznik Sg 132-4, przewietrznik ZE44, przewietrznik do silnika...

  Kategoria Przewietrzniki. Kategoria ta obejmuje przewietrzniki do silników w zakresie średnicy zewnętrznej od 130 do 305 mm oraz średnicy wewnętrznej od 14 do 48 mm. Przewietrzniki wykonane są z tworzywa sztucznego lub aluminium. Najpopularniejsze przewietrzniki w kategorii to: przewietrznik Sg 132-4, przewietrznik ZE44, przewietrznik do silnika Sf112, przewietrznik aluminiowy SF 160.

  Silniki elektryczne od wielu lat używane są wszędzie tam, gdzie wykorzystanie silników na paliwa stałe czy ciekłe jest z jakiegoś powodu niemożliwe – czy to z uwagi na niedobór wspomnianych paliw czy niemożliwość odprowadzenia spalin. W takich sytuacjach bez wątpienia pomaga wykorzystanie silnika elektrycznego, który nie generuje żadnych zanieczyszczeń i wymaga jedynie podłączenia do sieci elektrycznej. Jednakże, jak każde urządzenie elektryczne, silnik elektryczny podczas pracy się nagrzewa i wymaga wydajnego chłodzenia, do czego z kolei służy przewietrznik silnika.

  Przewietrzniki do silników

  Przewietrznik silnika elektrycznego odpowiedzialny jest za sprawną cyrkulację powietrza wewnątrz silnika elektrycznego. Jest niczym innym jak wentylatorem silnika elektrycznego i jednocześnie niesłychanie ważnym elementem całego układu, gdyż odprowadza ciepło z silnika, zapobiegając w ten sposób jego przegrzaniu – a co za tym idzie jego uszkodzeniu, a w skrajnych przypadkach nawet kompletnemu zniszczeniu.  Dobrze wentylowany silnik elektryczny pozwala na pracę z optymalną dla niego mocą, co z kolei oznacza pracę bardziej ekonomiczną. Przewietrzniki silnika elektrycznego różnią się pomiędzy sobą między innymi kształtem i rozmiarem, który dostosowany jest do mocy silnika elektrycznego, jak i ilością łopatek, a także ich rodzajem, gdyż występują z klinem i/lub wpustem.

  Przewietrzniki do silników elektrycznych

  Prócz różnych kształtów i ilości łopatek, przewietrzniki silników elektrycznych podzielone są także ze względu na materiał, z którego zostały wykonane.  Na rynku dostępne są przewietrzniki silników wykonane z tworzywa sztucznego, polipropylenu, a także z metalu, którym w tym wypadku jest aluminium. Materiał wykonania wpływa zarówno na ich estetykę, jak i na właściwości chłodzące, a także na ich finalną cenę zakupu. Nie można też zapomnieć o wytrzymałości – aluminiowy przewietrznik będzie z pewnością bardziej trwały niż jego plastikowy odpowiednik. Dobór odpowiedniego do silnika elektrycznego przewietrznika to sprawa kluczowa, która pozwoli urządzeniu sprawnie i wydajnie pracować.

  Więcej