Kategorie
Menu
Przewód YDYzo 450/750 3x2,5 biały +

Przewód instal plus YDYpzo 450/750 3x1,5 NKT 100m

172152001C0100/NKT

EAN: 5907802018057

Nowy produkt

Dostępny do wyczerpania zapasów. Krążek 100 metrów.

Więcej szczegółów

Dostępność:
Dostępny

6 029,46 zł
4 902,00 zł netto

INFORMACJE O PRODUKCIE

NKT instal PLUS YDYpżo
NKT jako pierwsze na rynku w 2012 roku wprowadziło czytelną identyfikację kolorystyczną dla dwóch podstawowych przekrojów przewodów YDYp. Rozwiązanie to znacznie ułatwia i skraca prace instalacyjne. Kolorem niebieskim oznaczono przewód NKT instal PLUS YDYp 450/750 3x1,5 mm² do zasilania oświetlenia, natomiast kolorem zielonym przewód NKT instal PLUS YDYp 450/750 o przekroju 3x2,5 mm² do zasilania gniazd elektrycznych. Najlepsze materiały

Odpowiednia mieszanka izolacyjna, na której skład możemy bezpośrednio wpływać (NKT posiada fabrykę polwinitów w Knurowie), sprawia, że przy zachowaniu wszystkich parametrów technicznych wymaganych przez normy, izolacja na przewodach zachowuje większą miękkość i plastyczność w porównaniu z konkurencyjnymi wyrobami. Miękka izolacja ułatwia obróbkę przewodów oraz ich montaż.

Przewody NKT instal nie sprężynują. Układane na powierzchniach płaskich (np. na ścianie, suficie) nie odstają, a rozwijane nie próbują wracać do pierwotnego kształtu (nie zwijają się w spiralę).

Proste układanie

Łatwość w układaniu na zakrętach (np. o 90⁰) – żyły wewnątrz przewodów mają możliwość wzdłużnego przemieszczania się względem siebie, dzięki czemu przy ich skręcaniu nie powstają wypukłości, które utrudniłyby ich przykrycie „masą tynkową”. Możliwe dzięki odpowiedniej technologii wytłaczania izolacji.

Bardzo bezpieczne

Technologia ta minimalizuje ryzyko sklejenia się izolacji żył i powłoki zewnętrznej – powłoka nie wypełnia przestrzeni między żyłami. Takie sklejenie się znacząco wydłuża czas potrzebny na odizolowanie przewodu (nawet kilkukrotnie), co automatycznie zwiększa koszty robocizny.

Zarówno przy użyciu narzędzi do ściągania izolacji, jak i zwykłych noży monterskich. Jednocześnie zmniejszone zostaje ryzyko uszkodzenia izolacji żył – dzięki odpowiedniej technologii wytłaczania (wolne przestrzenie między żyłami).

Oznaczona żyła ""żo""

Na powłoce przewodu po stronie żyły żółto-zielonej (służącej jako żyła ochronna) znajdują się specjalne wypustki, występujące na całej długości przewodu, w niewielkich odstępach. Ułatwiają one zlokalizowanie położenia tej żyły, co jest szczególnie istotne w warunkach budowy, gdzie niewielkie natężenie światła albo zabrudzenia przewodu (np. tynkiem, gipsem) mogą utrudniać określenie jej położenia – ważne z punktu widzenia obróbki i montażu osprzętu.

Kolorbiały30 produktów w kategorii: