Kategorie
Menu

Kategorie

Listwy zasilające, przedłużacze. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Opublikowany : 2021-01-08 12:19:03
Kategorie : Porady

Listwy zasilające, przedłużacze. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Odpowiednie zasilanie urządzeń elektrycznych to podstawa ich trwałości i bezpieczeństwa użytkowania. Większość urządzeń elektrycznych zasilanych jest za pośrednictwem gniazdka elektrycznego, kiedy w jednym pomieszczeniu występuje kilka urządzeń, które muszą być wpięte do gniazda, może być potrzebny przedłużacz, czy tak zwana listwa zasilająca.

Urządzenia te, oprócz wygody i funkcjonalności, mogą oferować dodatkowe zabezpieczenie dla sprzętu, dlatego warto przed zakupem, dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, podczas dobierania odpowiedniego osprzętu.

Przedłużacz antyprzepięciowy czy listwa zasilająca?

Wybierając listwę zasilającą, czyli tak zwany przedłużacz na kilka gniazdek, mamy do wyboru dwa podstawowe rodzaje przedłużaczy, są to:

 Klasyczna listwa zasilająca – ten rodzaj przedłużacza daje możliwość podłączenia większej ilości urządzeń do jednego gniazda jak w przypadku przedłużaczy trzygniazdkowych, a także przedłużenia kabla zasilającego, zgodnie z zakupioną długością przedłużacza. Zwykła listwa nie posiada jednak żadnych zabezpieczeń przeciwprzepięciowych. Możemy spotkać listwy z wyłącznikiem umożliwiające wyłączenie urządzeń bez konieczności wypinania z prądu, jednak nie stanowi to zabezpieczenia w razie awarii sieci energetycznej.

  Antyprzepięciowa listwa filtrująca – ten rodzaj przedłużaczy antyprzepięciowych służy nie tylko do zasilania większej ilości sprzętu i przedłużania kabla zasilającego, ale przede wszystkim gwarantuje ochronę podłączonego sprzętu. Przedłużacz antyprzepięciowy zaopatrzony jest w systemy zabezpieczeń chroniące przed wahaniami napięcia w sieci energetycznej. Wysokiej klasy listwy antyprzepięciowe gwarantują kilkustopniową ochronę. Posiadają one bezpiecznik topikowy oraz układ warystorów, zabezpieczający przed przeciążeniem. Niektóre zaawansowane listwy wyposażone są nawet w układy stabilizatorów napięcia.

Gdzie można kupić przedłużacz?

Jeżeli już wiemy, czy chcemy kupić przedłużacz ogrodowy, listwę antyprzepięciową, czy klasyczną listwę zasilającą, przychodzi czas na wizytę w sklepie elektrycznym. Najlepiej wybrać renomowanego dystrybutora artykułów elektrycznych, który oferuje dobrej jakości osprzęt elektryczny.

Możemy skorzystać z oferty sklepów czy hurtowni stacjonarnych, ale szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem obecnie jest wizyta w internetowy sklepie elektrycznym, takim jak www.elmetsa.pl, gdzie znajdziemy bogaty wybór przedłużaczy, kabli, przewodów, kabli multimedialnych, przewodów przyłączeniowych i wielu innych produktów elektrycznych.

W sklepie internetowym wybierzemy zarówno wysokiej jakości przedłużacz antyprzepięciowy, jak i profesjonalny przedłużacz budowlany 50 m, czy wytrzymały i bezpieczny przedłużacz ogrodowy.

Udostępnij tę treść